LENKA FURSTLOVÁ

LENKA FURSTLOVÁ


Ahoj, 

jmenuji se Lenka Fürstlová (*1994), v Plzni jsem poměrně krátce, studuji zde FF ZČU. Spolu se mnou se do Plzně přestěhovaly i mé dvě holky - Border kolie Bedla (*2009), malá kníračka Nexee (*2013) a na letos na jaře i nejnovější přírůstek, borderák James (*2019)
Agility se věnuji již přes 8 let, běhám v kategorii A3. 

Kouzlo tohoto sportu jsem objevila právě s Bedlou na cvičáku v Lounech. Možná nemáme s Bedlos titul Mistra republiky, nebo jakýkoliv jiný (který by samozřejmě působil dost cool ;-)) , ale máme zase sebou spoustu společné práce, na kterou jsem opravdu hrdá. Ať už od postupovek, které začínaly na 2,3 m/s po řešení všech překážek, práci mimo parkur a spousty dalšího. 
 Od roku 2015 mě můžete potkat kromě kategorie large i v kategorii small, s mojí úžasnou kníračkou Nexee. Běhat a trénovat s kníračem mě neskutečně baví. To co mě nenaučila Bedla, doučila mě Nexee. Práce na parkuru s citlivějším pejskem pro mě zpočátku nebyla vůbec sranda a Nexee mne v tomhle vážně nešetřila.

Mám ráda výzvy a možnost posunout se v tom co dělám, dál - a to platí i v agility. Pravidelně se zúčastňujeme kvalifikačních závodů (MS, EO, MR ), máme za sebou start na závodech, jakým je Moravia open, Magna Racino, Amadeus Agility World Cup, nebo CSI na Slovensku.


A jak vidím agility?

Ve svém tréninku se snažím zaměřit na to, aby psy agility opravdu bavilo. -) Bohužel na závodech dost často vídám pomalé, tlusté psy bez chuti pracovat s minimálním kontaktem se svým páníčkem. To, že pejsek zvládá překonat všechny překážky, opravdu není základ agility. Výmluva, že běhám "jenom pro zábavu." pro mě není dost dobrá. (Připravte se na to ;-)) Možná, že nemáte ambice na Mistrovství světa, ale pořád agility může mít "grády" .